HAARLEM - Op zondag 14 april zal onder auspiciën van de Andriessen/De Klerk Stichting een concert plaatsvinden door het Sint Joris Kamerkoor onder leiding van Bas Ramselaar. Op het programma staan o.a. de Missa diatonica en het Jubilate Deo van Andriessen, Vitis Florigera, Pater noster en Magnificat van De Klerk en het Sancta Maria van Strategier. Instrumentale medewerking wordt verleend door organist Wouter van Belle die zowel verscheidene koorwerken begeleidt als solowerken van Albert de Klerk speelt. Deze laatste werken zijn in de nalatenschap van De Klerk gevonden en twee jaar geleden uitgegeven.

Datum:      Zondag 14 april 2013
Locatie:     St. Josephkerk, Jansstraat 43, Haarlem
Aanvang:   15.00 uur, duur van het concert ongeveer 60 minuten
Entree:       Toegang vrij, deurcollecte

Andriessen/De Klerk Stichting,
Ris Jansen-Stevers, secretaris

adkstichting@gmail.nl
www.andriessendeklerkstichting.nl

De Andriessen/De Klerk Stichting is opgericht in 1999 en stelt zich ten doel het werk van beide Haarlemse organisten en componisten, Hendrik Andriessen en Albert de Klerk, onder de aandacht van het muziekminnend publiek te blijven brengen.

Hendrik Andriessen was van 1913 tot 1934 organist van de St. Josephkerk in de Jansstraat te Haarlem en Albert de Klerk van 1934 tot 1998.
Ze deelden hun liefde voor de kerkmuziek en voor het plezier in het improviseren en componeren.
Ze schreven veel koor- en orgelmuziek, maar ook werken voor orkest, kamermuziek en liederen.

Persbericht; 27 februari 2013