Hij is benoemd tot Officier in de orde van kunst en letteren. Organist Ben van Oosten krijgt opnieuw een onderscheiding van de Franse overheid. Hij is benoemd tot Officier in de orde van kunst en letteren. In 1998 werd hij al Ridder in diezelfde orde. De titel Officier is een trapje hoger.
De onderscheidingen van de orde zijn bestemd voor mensen die een zichtbare bijdrage hebben geleverd aan de Franse kunst of literatuur, binnen of buiten Frankrijk.
Toelichting van de Franse ambassade: ‘Ben van Oosten is zonder meer de specialist als het gaat om Franse orgelmuziek uit de Romantiek en de Neo-Romantiek. Hij is zeer belangrijk geweest voor de herwaardering van dit vergeten repertoire. Hij draagt onvermoeibaar bij aan de invloed van Franse orgelmuziek in Nederland, Europa en daarbuiten.’
Ben van Oosten is behalve organist ook hoofdvakdocent aan het Conservatorium van Rotterdam.
Bron: ViertaktPodium; 26 janauri 2012
http://viertakt.radio4.nl/newspagina/3471/organist-ben-van-oosten-krijgt-franse-onderscheiding.html