Programma 2012/ 2013
Voor 2012 staan twee concerten en een workshop voor amateurorganisten op het programma.
- Zondag 11 november 2012 zal een concert voor koperblazers en orgel met werken van Andriessen en De Klerk uitgevoerd worden Organist Jaap Zwart
St Josephkerk, Jansstraat 43, 2011 RT Haarlem, aanvang eveneens 15.00 uur
- Zaterdag 6 oktober 2012 zal er een workshop voor amateurorganisten worden gehouden o l v Gemma Coebergh
De deelnemers aan de workshop kunnen een keuze maken uit de volgende werken Orgelmuziek bij het Declamatorium De lofvan mijn man
Twaalf orgelwerken
Vier orgelwerken
Dit alles is in 2011 uitgegeven bij Boeijenga music publications, Leeuwarden
Kosten deelnemers € 20,-, exclusief studiemateriaal
Kosten toehoorders € 10,St. Josephkerk, Jansstraat 43, 2011 RT Haarlem, 13.00 - 16.00 uur.
Voor 2013 zijn afspraken gemaakt voor een concert door het St. Joris Kamerko9r üit Amersfoort o l v Bas Ramselaar met werken van Andriessen en De Klerk en verwante componisten. Geplande datum: zondag 14 april 2013.
St Josephkerk, Jansstraat 43, 2011 RT Haarlem, 15.00 uur.
Concerten met muziek van Albert de Klerk en Hendrik Andriessen
-Het Zeister Philharmonisch Orkest o.l.v. lvo Meinen zal het Cantabile voor orkest uitvoeren, dat in 1952 door Albert de Klerk voor Hendrik Andriessen werd gecomponeerd bij zijn 60e verjaardag Verder staan werken van Sibelius en Richard Strauss op het programma Zaterdag 12 november 2011, Broederkerk te Zeist, 20.00 uur.
-Op zaterdag 19 november zal het kamerkoor Cantabile o l v Mirjam Warnas o a een aantal werken uitvoeren van Hendrik Andriessen Tre Canzoni per coro a cappella (1958) en Albert de Klerk Vier redeloze zangen (1979) en de Pruimenboom (1991) Het concert vindt plaats in de Augustijnenkerk te Dordrecht, 20.15 uur.
-Het strijkersensemble Musica Montana o l v lvo Meinen en organist Henk Veldman zullen een uitvoering geven van de Suite concertante voor orgel en strijkorkest van Albert de Klerk De Klerk schreef dit werk in 1976 in opdracht van de Orgelkring Heeswijk
De organist speelt tevens de Sonata da Chiesa van Hendrik Andriessen Verder werken van Mozart, Bartok en Hindemith
Zondag 27 november 2011, Bergkerk te Amersfoort, 15.00 uur.
-Gonny van der Maten zal in 2012, vermoedelijk in juni, het Orgelconcert uit 1941 spelen. De exacte datum staat nog niet vast. Zij zal worden begeleid door de Orkest Vereniging Amersfoort o.l.v. Hendrik Jan Brethouwer. Dit Concert dat De Klerk in februari 1941 componeerde vormde het hoogtepunt bij ziin concert voor de Prix dExcellence die hem in de zomer van dat jaar door het Amsterdamsch Conservatorium werd uitgereikt.
Bergkerk, Amersfoort.
Bron: Andriessen/De Klerk Stichting; Nieuwsbrief Najaar 2011 Jaargang 12